ostale vijesti

Hrvatski učenici osvojili četiri medalje na 13. svjetskoj geografskoj olimpijadi

Erste Plavi ponosan je što je i ove godine bio sponzor mladih geografa.

Na upravo završenoj 13. geografskoj olimpijadi održanoj u Beijingu, NR Kina od 16. do 22. kolovoza naši učenici Luka Banović (Gimnazija Andrije Mohorovičića, Rijeka), Petar Suman (Gimnazija Lucijana Vranjanina, Zagreb), Juraj Vladika (5. gimnazija, Zagreb) i David Zima (Isusovačka klasična gimnazija, Osijek) osvojili su brončane medalje.

U konkurenciji učenika iz 45 država naši učenici osvojili su izvrsne rezultate na natjecanju koje uključuje pismeni ispit, terenski ispit i multimedijalni ispit koji se pišu u rasponu od čak četiri dana, te se svi kućama vraćaju s olimpijskim medaljama.

Hrvatski tim na Geografskim olimpijadama sudjeluje od 2010., te je na svim dosadašnjim natjecanjima osvojio ukupno 19 medalja od mogućih 24, te su naši mladi geografi među najboljima na planeti.

Iskrene čestitke našim geografima!